EDEL STORY - pohovka

EDEL STORY

Příběh této sofy je předpokladem toho, co by měl správný, zkušený a zručný čalouník s estetickým cítěním znát a umět.

EDEL STORY jsme vyrobili, abychom ukázali, že ctíme a ovládáme truhlářské i čalounické řemeslo. Výroba samotné kostry zabere spousty času díky svým nepravidelným tvarům a složité povrchové úpravě, která imituje i malé kazisvěty – červotoče. Samotné čalounění této sofy zabere několik dní zručné práce. Prozradíme Vám pár technologických postupů, které jsme na této sofě dělali.

Pokud již máme kostru hotovou, začneme tzv. vyvázáním jutových popruhů na které se přidají péra, které se provážou jutovým provázkem. Vyvázaná pérová vazba se zakryje jutou, na které se začnou nanášet další vrstvy. První vrstvou je tzv. africká tráva, která je tvrdá, neláme se a je velmi odolná. Následuje opět juta a vzájemné prošití. Na vrch poté přijde pohodlný sedák, který je vytvořený už moderní technologií, a to z elastických pěn a taštičkových pružin.

Na celou a další práci našeho vývojového čalouníka se můžete podívat na video, které jsme pro Vás natočili viz níže.

Ctíme naše řemeslo! Tak jako každé jiné je krásné ale především ho máme rádi, protože mu rozumíme, umíme ho zdokonalit, a i se k němu vrátit.

Detaily

Prohlédněte si nejzajímavější části sedací soupravy v detailech.

EDEL STORY na FOR INTERIOR 2018

Na výstavě FOR INTERIOR 2018 v Praze jsme vystavili i krásnou sofu EDEL STORY, kterou jsme vyrobili, abychom ukázali, že ctíme a ovládáme truhlářské i čalounické řemeslo.

Další výrobky Edel

Historie

"Jsme ryze česká společnost, která se zabývá výrobou a prodejem především čalouněného nábytku již 20 let."

Výroba

Vyrobeno v České republice, v samotném srdci Valašska.